Leasing jest elastyczną formą finansowania zewnętrznego, z której często na preferencyjnych warunkach mogą skorzystać również lekarze. Zawód zaufania publicznego jest wysoko ceniony przez instytucje finansowe. Leasing z reguły kojarzy się z samochodami, jednakże branża medyczna może również korzystać z leasingowania np. wyposażenia dla całych gabinetów lekarskich.

Preferencyjne warunki leasingu dla lekarzy.

Moi dotychczasowi Klienci korzystający z leasingu dla branży medycznej, to głównie lekarze, lekarze weterynarii, stomatolodzy czy optycy. Jednak oferta leasingu dostępna jest również dla osób prowadzących działalność gospodarczą związaną ściśle z branżą medyczną np. ratownicy medyczni, fizjoterapeuci czy psychologowie.

Leasing dla lekarzy najczęściej udzielany jest przy zastosowaniu uproszczonej procedurze. Gwarantuje nam ona minimum formalności a maksimum korzyści. Wystarczy tylko przygotować:

  • dokumentów rejestrowych firmy: NIP;

  • dowodu osobistego;

  • faktury proforma.

Dla wygody klientów finansowanie w leasingu może być udzielane już od 6 do 72 miesięcy. Ponadto firmy leasingowe oferują również wsparcie dla lekarzy nie posiadających stażu medycznego. Dodatkowo leasingobiorca może skorzystać z oferty 0 % wkładu własnego.

Co można wyleasingować?

Jako doradca zazwyczaj spotykam się z leasingiem pojazdów oraz sprzętu specjalistycznego. Jeśli chodzi o sprzęt medyczny, z mojego doświadczenia wynika, że najczęściej leasingowane są:

  • aparatura medyczna;

  • sprzęt okulistyczny;

  • sprzęt stomatologiczny;

  • samochody do przewozu;

  • urządzenia diagnostyczne;

  • sprzęt laboratoryjny;

  • wyposażenie aptek, gabinetów optycznych czy lekarskich.

Leasing finansowy.

Atutem ofert leasingowych jest fakt, że klienci nie muszą angażować własnych środków. wybierając leasing finansowy, zyskujesz możliwość wykazania środka trwałego w aktywach bilansowych, a tym samym prowadzenia odpisów amortyzacyjnych. Dla Waszej wygody leasing finansowy kończy się wykupem, a zazwyczaj ostatnia rata stanowi kwotę wykupu leasingowanego przedmiotu. Dodatkowo w koszty uzyskania przychodu można wliczyć odpisy amortyzacje oraz część odsetkową raty leasingowej.

Kolejnym plusem leasingowania sprzętu jest 8 % podatek VAT, który można uiścić z góry od całej transakcji, a nie co miesiąc od każdej raty leasingowej.

Po zakończeniu umowy leasingu, która kończy się wykupem leasingowanego sprzętu firma leasingowa przepisze prawo własności na użytkownika. Leasing finansowy może zostać udzielony od 6 do 60 miesięcy.

Leasing operacyjny.

Jako doradca spotykam się z tym, że leasing operacyjny jest częsiej wybieraną formą leasingu. Prawem leasingobiorcy jest możliwość określenia czy umowa leasingu zakończy się wykupem czy wyleasingowaniem nowego przedmiotu.

Leasing operacyjny pozwala na dokonanie odliczeń od kosztów uzyskania przychodu ratę leasingową w całości. Mianowicie odliczana jest zarówno część kapitałowa, jak i część odsetkowa. W tym przypadku jesteśmy zwolnieni z prowadzenia odpisów amortyzacyjnych, których dokonuje leasingodawca.

Leasing operacyjny gwarantuje, że okres umowy trwa co najmniej 40% normatywnego okresu amortyzacyjnego (40% wartości początkowej leasingowanego przedmiotu). Zazwyczaj okres amortyzacji na poziomie 40% mija po 2-5 lat.

Jeśli jesteś zainteresowany wyleasingowaniem sprzętu medycznego lub podniesieniem jakości świadczonych usług, zapraszam do kontaktu. Pomogę Ci znaleźć najbardziej optymalną ofertę leasingu dla branży medycznej.

4-simple-steps-for

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *