Kredyt dla profesjonalisty

 

Zawody branży medycznej należą do grupy zawodów zaufania publicznego, które charakteryzują się profesjonalizmem, odpowiedzialnością i stabilnością. Instytucje bankowe posiadają dedykowane oferty skierowane do branży profesjonalistów. Między innymi mogą oni korzystać ze środków kredytowych udzielanych na znacznie prostszych zasadach niż dla standardowych kredytobiorców.


Jakie korzyści płyną z kredytu dla profesjonalistów?

 

Główna korzyścią płynącą z oferty kredytu dla profesjonalistów jest stosunkowo wysoka kwota proponowanych środków kredytowych. Ponadto środki z kredytu można przeznaczy na dowolny cel związany z prowadzeniem działalności kredytowej.

Banki nie wymagają od branży profesjonalistów takiej ilości dokumentów, jak od standardowych kredytobiorców. Z reguły profesjonaliści przedkładają oświadczenie o wysokości osiąganych dochodów. Ponadto środki kredytowe wypłacane są często bez poręczeń majątkowych i bez posiadania dodatkowych poręczycieli.

Kredyt dla profesjonalistów charakteryzuje się również tym, że decyzja kredytowa jest dość szybko dostępna. Ponadto branża profesjonalistów może liczyć również na szybka wypłatę udzielonych środków na wskazany rachunek bankowy.

Jakie są zasady kredytowania branży profesjonalistów?

 

Branża profesjonalistów może liczyć przede wszystkim na elastyczne zasady przyznawania kredytów związanych z celami biznesowymi. Nie są oni zobowiązani do ujawniania dokładnego celu realizacji, wystarczy że będzie on ogólnie związany z aktualnie prowadzoną działalnością gospodarczą.

Do głównych zasad kredytu dla profesjonalistów należy:

  • możliwość zawieszenia spłacania części raty, tzw. raty kapitałowej, nadal spłacana jest część odsetkowa zaciągniętego kredytu

  • możliwość wydłużenia spłacania rat kredytowych o kolejne sześć miesięcy

  • możliwość czasowego obniżenia wysokości spłacanej aktualnie raty kredytowej

  • na wniosek kredytobiorcy może być zmieniona data spłacania kredytu, np. z 15 dnia miesiąca na 25 dzień miesiąca.

Jakie są warunki kredytowania branży profesjonalistów?

 

Kredyty dla profesjonalistów, również dla branży medycznej udzielane są z reguły na dłuższy okres kredytowy, mianowicie nawet na 12 lat. Długi okres kredytowy świadczy o tym, że raty zaciągniętego zobowiązania nie będą obciążały budżetu przedsiębiorcy.

Minimalny okres prowadzonej działalności umożliwiający staranie się o finansowanie kredytowe wynosi minimum pół roku. Jest to czas, w którym prowadzona działalność powinna osiągać już pierwsze w miarę stabilne dochody.

Profesjonaliści mogą skorzystać z dwóch wariantów kredytów, mianowicie z kredytu dzięki któremu spłacą swoje wcześniejsze zobowiązania kredytowe. Kredyt konsolidacyjny pomaga ponadto poprawić zdolność kredytową. Kredytobiorca zamiast płacić kilku rat obciążających jego budżet może płacić jedną mniejszą ratę rozciągniętą w czasie.

Kwoty, które można otrzymać przy kredycie dla profesjonalistów to 500 tys. zł dla przedsiębiorców, którzy chcą środki kredytowe wykorzystać na dowolny cel biznesowy. W przypadku konsolidacji innych zobowiązań suma ta wynosi 550 tys. zł.


Kredyt dla profesjonalisty


Źródło informacji i zdjęć – Internet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *